Memory na 3 sposoby - nowość!

   Memory na 3 sposoby, to nowość od Kapitana Nauki. Pozycja wyróżnia się na tle standardowych gier tego typu. Przyciąga uwagę pastelowymi, miłymi dla oka barwami, a także wyjątkowo dużymi kafelkami, które młodszym pociechom znacznie ułatwiają zabawę.

   Memory, to jedne z pierwszych, dziecięcych gier - ich zasady są banalnie proste. Sama gra wnosi jednak mnóstwo walorów edukacyjnych: uczy koncentracji, poprawia zdolności manualne, doskonali pamięć, wzbogaca słownictwo, a także znacznie poszerza wyobraźnię. 


   Tak jak w standardowej wersji gry, naszym zadaniem jest odwrócenie kafelków rewersem do góry, a następnie dokładne wymieszanie wszystkich elementów. Następnie gracze losują kafelki, szukając dwóch identycznych obrazków. Jest to forma gry przewidziana dla dzieci już od drugiego roku życia. Ze względu na to, że elementy do gry są wykonane solidnie i posiadają sporej wielkości kształty, nie istnieje obawa połknięcia kafelków przez dziecko.
   W przypadku nieco starszych pociech możemy urozmaicić rozgrywkę. Każda z par posiada trzy niewielkie różnice: mogą to być zmienione kolory kokardek, inny wzór na sukience, brak drobnego elementu na obrazku. Kiedy uda nam się już odnaleźć parę, musimy dodatkowo podać chociaż jeden element, którym różnią się kafelki. Ta wersja gry przewidziana jest dla dzieci od czwartego roku życia (przypuszczam jednak, że młodsze pociechy także sobie z nią poradzą).
      W przypadku ostatniego wariantu, liczy się szybkość, spostrzegawczość i oczywiście refleks. Kiedy graczowi uda się odkryć parę kart, zadaniem wszystkich uczestników jest jak najszybsze wskazanie różnic pomiędzy obrazkami. Ten kto pierwszy pokaże różnice, zabiera parę kart i kontynuuje grę.

   Gra niesie ze sobą także sporo innych możliwości. Memory przedstawia bowiem zabawy podwórkowe, które z pewnością zainspirują dzieci do aktywnego spędzania czasu na dworze. Warto dodać, że Memory dostępne są także w innych wersjach m.in. Zwierzyniec, Świat Baśni, Co robimy?

Grę zdecydowanie polecam!

Grę można zakupić tutaj: KLIK


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger