Seria: Nasze przedszkole: "Janek lubi się chwalić", "Ala już nie grymasi".


„Przy pomocy książek wielu staje się ludźmi uczonymi nawet poza szkołą, bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”

Jan Amos Komeński


   Odkąd sięgam pamięcią, Ola miała problem z odkrywaniem nowych smaków. Każda nowa potrawa, każde nowe połączenie, wzbudzały w niej paniczny strach. Na nic zdawało się wymyślne dekorowanie potraw, obietnice i błagania. Z miną męczennika pochylała się nad talerzem i w skupieniu oglądała jedzenie.
   Przełom nastąpił dopiero w przedszkolu, gdy nauczycielka rozpoczęła żmudną pracę nad grymaszącą Olą. Tak jak sądziłam - autorytet, jakim cieszyła się opiekunka pomógł Oli przezwyciężyć strach przed nowymi produktami. I chociaż nadal miewamy gorsze dni, to wiem, że najgorsze momenty są już za nami.

  Nasze przedszkole jest wyjątkową serią książek, które cieszą się niesłabnącą sympatią ze strony dzieci. Nic dziwnego - przedszkolaki uwielbiają lektury, które w jakiś sposób nawiązują do ich codziennego życia. Jeżeli dodatkowo poruszymy w książkach zagadnienia problematyczne, to nie tylko będziemy odczuwać radość z czytania, ale także pomożemy zmierzyć się dzieciom z dość popularnymi problemami.


   "Ala już nie grymasi", to książka, która nie tylko zachęca dzieci do próbowania nowych produktów, odkrywania nowych smaków. Lektura pokazuje także pozostałym dzieciom, jak ważne jest wspieranie innych w osiągnięciu celu. Nie ma tu miejsca na złośliwości i dokuczanie - zamiast tego otrzymujemy solidną porcję przyjaźni. Ponad to przekonamy się, że kosztowanie nowych produktów może być całkiem ciekawą zabawą i niezwykłym doświadczeniem.

    "Janek lubi się chwalić", to książka, która pokazuje, jak łatwo dać się ponieść pozytywnym emocjom. Bo rozpierająca nas duma nierzadko przekształca się w dziwaczny słowotok - i przechwałki, nagle zmieniają się w fantazje, a fantazje - w kłamstwa. Tak łatwo się zagalopować... Dobrze, że obok siedzi pani Ola, która czuwa nad spokojem w grupie. Zwraca uwagę nie tylko na przechwałki, ale także całkiem inne zagadnienia, które zaczynają się do liter: "prze". Okazuje się, że można się przechwalać i być przemądrzałym, co nie kojarzy się zbyt dobrze, ale słowo: przepyszny z pewnością niesie ze sobą miłe skojarzenia.

   Książki mają piękną oprawę graficzną: ilustracje są niezwykle żywe, a najmniejsze elementy przedstawione z niezwykłą starannością. Z całą pewnością warto je zakupić i umieścić w dziecięcej biblioteczce. 

Seria:Nasze przedszkole
Autor:Brylińska Iwona
Wydawnictwo:Wydawnictwo Wilga

Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIKBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger