Akademia malucha - Zabawy edukacyjne czterolatka.

   Akademia malucha, to cała seria książeczek, które zostały odpowiednio opracowane: tak, aby pociecha czerpała radość z edukacji. Zadania są dostosowane do wieku i zdolności dziecka: nie są zbyt trudne i wyczerpujące. Ponad to nie zajmują wiele miejsca, więc można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

   Rafałek lubi rozwiązywać zadania: każde prawidłowo wykonane polecenie traktuje jak swego rodzaju zwycięstwo. Promienie radością i entuzjazmem. Oczywiście: jeżeli zadania są zbyt proste, szybko go nudzą i lądują w kącie. Jeżeli zadania znacznie przerastają jego możliwości, zniechęca się i smutnieje. Dlatego tak ważne jest, aby ćwiczenia były odpowiednio dopasowane do jego wieku i możliwości.
   Zabawy Edukacyjne Czterolatka, to zbiór pełen różnorodnych zadań. Dzięki nim dziecko szybko opanuje liczenie w podstawowym zakresie, pozna świat pełen barw i figur geometrycznych, rozwinie zdolności manualne, wyobraźnię i koncentrację. 
   Polecenia zawarte w książeczce są krótkie, proste i rzeczowe - wystarczy raz przeczytać je naszemu dziecku i możemy śmiało iść do kuchni dalej przygotowywać obiad. To niezwykle ważne, aby niektóre z zadań dziecko wykonywało samodzielnie (czyli bez naszego nadzoru) - w niedalekiej przyszłości będzie miało szansę bez naszej pomocy rozwiązywać prace domowe. 
   W książeczce znajdziemy mnóstwo naklejek - część z nich będzie potrzebna w trakcie rozwiązywania poszczególnych zadań, a część będzie służyła jako dodatkowa nagroda, za prawidłowo wykonane polecenie. Jest to bardzo fajne rozwiązanie dla "leniuszków", które za ćwiczeniami nie przepadają - małe przekupstwo w postaci nalepki potrafi zdziałać cuda.
   Książeczki z serii zdecydowanie polecam! Świetnie nadają się w czasie podróży - zajmują dziecko i pożytecznie wypełniają czas (przydają się zwłaszcza, gdy podróż się dłuży i maluchy zaczynają być marudne).

Tytuł:Akademia Malucha. Zabawy edukacyjne czterolatka
Seria:Akademia Malucha
Autor:Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo:Wydawnictwo Wilga

Za przesłanie materiałów do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.


Książeczka bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger