SQula Quiz - czyli nauka poprzez zabawę. Nowość od Wydawnictwa Granna!

W szkołach następują widoczne zmiany - nauczyciele zaczynają coraz częściej sięgać po różnego rodzaju gry i aplikacje, dzięki którym nauka staje się znacznie przyjemniejsza. Jak wiadomo - edukacja poprzez zabawę, to doskonałe rozwiązanie na przyswojenie trudniejszych treści. SQula Quiz, to jedna z gier planszowych, która świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w szkole - dzięki grze nie tylko sprawdzimy zasób wiedzy dziecka, poszerzymy zakres jego wiadomości, ale także spędzimy czas przy dobrej zabawie.


Gra SQula Quiz ukazała się w trzech kategoriach wiekowych. Dzisiaj mam okazję przedstawić dwie z nich - zadania przewidziane dla klasy 1 (4-7 lat) oraz 2-3 (7-9 lat).
SQula Quiz - błyskawiczna nauka poprzez zabawę. Klasa 1.SQula Quiz to gra, która zawiera ponad 100 ciekawych i podchwytliwych pytań. Odpowiedzi udzielamy zaznaczając punkty a, b, c lub d. Za każdą prawidłowo udzieloną odpowiedź otrzymujemy żeton. W przypadku gry dziecko-rodzic, pociecha wygrywa w momencie, gdy uzbiera 8 żetonów. Jeżeli gramy z większą ilością dzieci, zwycięzcą zostaje ta osoba, która po 12 pytaniach uzbiera najwięcej punktów.Gra polecana jest dla dzieci już od 4 roku życia - jest to idealnie określona granica wiekowa. Rafałek za kilka dni ukończy cztery lata - i doskonale daje sobie radę z większością pytań. Wprawdzie na zastanowienie potrzebuje nieco więcej czasu, ale gra i tak przebiega sprawnie. W grze pojawiają się pytania, które sprawiają mu trudność np. liczenie, alfabet (W nazwie którego obrazka             napiszesz "au"). Tego typu zadania pojawiają się jednak rzadko i nie zniechęcają synka do dalszej zabawy.


Ola chętnie odpowiadała na pytania zawarte w Quizie, brakowało jej jednak nieco trudniejszych zagadnień.


Jeżeli dziecko potrafi czytać, może grać samodzielnie - wystarczy, że będzie sprawdzało swoje odpowiedzi na załączonej karcie.


Tematyka pytań jest bardzo zróżnicowana - możemy trafić na zasady ruchu drogowego, dyscypliny sportowe, edukację społeczno-przyrodniczą itp. Do każdej gry dołączona jest karta z unikatowym kodem uprawniającym do aktywacji konta na stronie www.squla.pl. Dzięki niej otrzymujemy dostęp do 30-dniowego korzystania z platformy edukacyjnej. Znajdziemy tam ponad 46000 zadań dla dzieci w wieku 3-12 lat. Wszystkie zadania są zgodne z programem nauczania MEN.SQula Quiz - Błyskawiczna nauka poprzez zabawę. 
Klasa 2-3.Quiz dla nieco starszych pociech zaskoczy nas nie tylko trudniejszymi pytaniami, ale także nieco innym przebiegiem rozgrywki. W pudełku czeka na nas także niespodzianka w postaci nowych, dwustronnych żetonów. 


108 kart z zadaniami, 2 karty z odpowiedziami i 36 żetonów - czas rozpocząć zabawę!


Gra przebiega szybko i przyjemnie: uczestnicy zabawy dostają po dwa żetony z cyfrą 1. Pozostałe żetony kładziemy obok - tak, aby nie było widać, jakie cyfry im odpowiadają. Gracze zasiadają w taki sposób, aby każdy widział kartę z pytaniem. Następnie najmłodszy z uczestników zabawy odwraca kartę z wierzchu stosu. Gracze czytają po cichu pytanie i odpowiedzi. Jeżeli ktoś zna rozwiązanie, wykrzykuje je, wymieniając odpowiednią literę: A, B, C lub D. W przypadku prawidłowo udzielonej odpowiedzi, zwycięzca bierze losowo wybrany żeton. Jeżeli odpowiedź jest nieprawidłowa - gracz musi oddać żeton ze swojego zbioru.


Specjalna karta pozwoli nam sprawdzić, czy nasze odpowiedzi są poprawne.


Wśród żetonów możemy znaleźć:

  •  Psotnika - dzięki niemu wyznaczamy gracza, który nie będzie odpowiadał na kolejne pytanie. 
  • Szczęściarza - dzięki niemu zabieramy losowo wybrany żeton jednemu z graczy.

Dzięki nim nasza rozgrywka może stać się... nieprzewidywalna.


Zwycięzcą zostaje osoba, która po 12 pytaniach uzbiera najwięcej punktów. 


Ola jest zachwycona quizem - poziom jest nieco trudniejszy, a spora część pytań wymaga umiejętności logicznego myślenia. Córeczka więc z radością zasiada do gry, aby odkryć nowe zagadnienia. Gra jest świetnie opracowana - kolorowe ilustracje znajdujące się na kartach sprawiają, że nie czujemy presji podczas udzielania odpowiedzi. Oczywiście sytuacja diametralnie się zmienia, gdy do gry włączają się inne dzieci - wtedy górę bierze współzawodnictwo.Za wsparcie w realizacji wyzwania, a także wszystkie materiały informacyjne oraz gry, przeznaczone do recenzji, dziękuję Wydawnictwu Granna.

Recenzja bierze udział w tegorocznym wyzwaniu "77 recenzji gier, 77 recenzji książek i 7 konkursów".  Więcej informacji o wyzwaniu znajdziecie tutaj: KLIK

Więcej ciekawych gier możesz zobaczyć na stronie akcji Grajmy!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Zdolne Dzieci , Blogger